arimeo nawiewnik okienny - niezależny od okuć okiennych

arimeo classic to konsekwentne rozwinięcie standardowych wrębowych nawiewników okiennych do spełniania dzisiejszych wymogów efektywności. Dzięki precyzyjnej technologii i zwartości rozpoczyna się nowa era nawiewników okiennych.

Także przy dużych ilościach powietrza niewidoczny i samoczynnie regulujący się

Wyobraź sobie taką sytuację w mieszkaniu: masz drobne, niewidoczne elementy w oknie, które całkowicie samoczynnie regulują wymianę powietrza. Standardowe nawiewniki okienne, które spełniały ten wymóg niewidoczności, dzisiaj osiągają swoje granice, ponieważ wymagane ilości powietrza zwiększyły się. Z użyciem dodatkowych nawiewników montowanych poza wrębem okna można wprawdzie zrealizować te ilości powietrza, ale takie nawiewniki z reguły są widoczne i muszą być obsługiwane przez użytkownika mieszkania.

arimeo classic S nawiewnik okienny zawsze umieszczony na górze i niewidocznyW czasach zwiększonych ilości powietrza arimeo classic przywraca koncepcję niewidoczności nawiewników. Dzięki niezwykle kompaktowej budowie można umieścić w oknie większą liczbę samoczynnie regulowanych nawiewników. Przy zamkniętym oknie są całkowicie niewidoczne. A dzięki pozycjonowaniu nawiewników w górnej części okna ich funkcjonowanie jest niewyczuwalne.

Pozycjonowanie bez względu na okucia okienne

Nawiewniki okienne montuje się w przestrzeni między skrzydłem i ościeżnicą. Umieszcza się je tak wysoko w oknie, że nie odczuwa się wymiany powietrza. W tej przestrzeni konstrukcyjnej jest mało miejsca na standardowe nawiewniki, ponieważ występują tam części okuć. Ten problem związany z dostępnością miejsca stawia producentów okien przed wysokimi wymogami, ponieważ w dzisiejszym czasie wymagana jest z reguły duża liczba nawiewników wrębowych na okno. Wiąże się to z dużymi stratami czasu przy montażu w fabrykach okien Często jednak odpowiednia integracja nie jest w ogóle możliwa.

arimeo classic S nawiewniki okienne niezależne od okuć okiennycharimeo efektywnie rozwiązuje ten problem. Nawiewnik można zamontować w oknach drewnianych oraz plastikowych, bez względu na okucia okienne, zawsze w idealnej pozycji. arimeo classic S (do okien plastikowych) zatrzaskuje się w oknie w miejsce uszczelki skrzydła. Dzięki precyzyjnej technice elastycznego przegubu jest on tak kompaktowy jak uszczelka i dlatego nie koliduje z okuciami okiennymi.

Precyzyjna regulacja strumienia powietrza

Wentylacja ma za zadanie zachowanie właściwej równowagi. Tylko w ten sposób wiatr i pozostałe czynniki pogodowe pozostają na zewnątrz, a przyjazny klimat wewnątrz.

arimeo classic S Nawiewniki okienne czułą regulację przepływu powietrzaTechnika przegubu plastycznego arimeo classic S (dla okien z tworzywa sztucznego) przy użyciu innowacyjnych tworzyw zapewnia precyzję. arimeo jest wyposażone w czułą regulację przepływu powietrza, która automatycznie reaguje nawet na delikatne ruchy powietrza. Przy zbyt silnym wietrze arimeo zapewnia natychmiastowo pożądaną szczelność okien. Natomiast w zwykłych warunkach pogodowych arimeo pozwala na przepływ świeżego powietrza do mieszkania.

arimeo classic T regulację klap wysoko uszczelnić nawiewnik okiennyW oknach drewnianych arimeo classic T działa według tej samej zasady. Dokładność zapewnia tutaj grawitacyjny precyzyjny przegub obrotowy. Ogranicznik przepływu powietrza o wysokiej szczelności, w który wyposażony jest arimeo classic T zapewnia na najwyższym poziomie ochronę przed powstającymi przy silnych wiatrach przeciągami.

Wrębowy nawiewnik okienny, który zaskakuje prostotą

Dobre rozwiązania nie muszą być skomplikowane. Do realizacji niezależnej od użytkownika wymiany powietrza, arimeo classic S po prostu zatrzaskuje się w skrzydle okiennym zamiast uszczelki. Zaawansowana technika zatrzaskowa nawiewnika zapewnia stabilne pozostawanie w rowku uszczelki okna.

Dzięki tej prostocie w porównaniu ze standardowymi wrębowymi nawiewnikami nie są konieczne liczne pracochłonne procesy, np. wiercenie wstępne, wkręcanie i uwzględnianie okuć.

arimeo classic S wrębowy nawiewnik okienny czułą regulację przepływu powietrza

Poza tym z arimeo classic S znacznie upraszcza się integrację nawiewnika w procesie produkcyjnym w fabrykach okien. arimeo po prostu zatrzaskuje się w odcinku skrzydła zamiast uszczelki. Pozycjonowanie nawiewnika względem elementów w ościeżnicy nie jest konieczne. Dzięki temu nie występuje konieczność czynności roboczych na odcinku szklenia. Oznacza to znaczną oszczędność czasu i kosztów. Faza szklenia jest z reguły szczególnie istotnym odcinkiem procesu produkcyjnego w fabrykach okien.

Zatrzasnąć w miejsce uszczelki. Gotowe.