arimeo classic T do okien drewnianych

arimeo classic T do okien drewnianych częściarimeo classic T jest wrębowym nawiewnikiem do okien drewnianych. Można go stosować we wszystkich popularnych systemach z przylgą stopniową od IV 68, aby zapewnić wymianę powietrza przy zamkniętym oknie. Nawiewnik arimeo classic T umieszcza się w ramie okna i jest on dopasowany do kontury ramy i do koloru ramy.Dzięki temu pozostaje on niemal niewidoczny także przy otwartym oknie.

Zakresy zastosowania arimeo classic T:
  • Wentylacja poprzeczna
  • jako element doprowadzający powietrze w połączeniu z wentylatorami odprowadzającymi powietrze
  • doprowadzanie powietrza do spalania do term gazowych i kominków zależnych od powietrza z otoczenia

Zasada działania

arimeo classic T Zasada działaniaProwadzenie powietrza następuje w arimeo wyłącznie przez przylgę okienną, tzn. przestrzeń między skrzydłem okiennym i ościeżnicą. W tym celu wykonuje się na przyldze ościeżnicy wycięcie na wlot powietrza o wymiarach 2 mm. Przez to wycięcie świeże powietrze dostaje się do arimeo classic T i przepływa przez klapy regulacyjne nawiewnika dalej do wnętrza pomieszczenia. Aby zapewnić ten przepływ do wnętrza pomieszczenia, wykonuje się miejscowe wycięcia uszczelki skrzydła. Opisana droga przepływu może następować w zależności od różnicy ciśnienia w obu kierunkach.

 

arimeo classic T Klapy regulacyjnePrzy opisanej wymianie powietrza arimeo jest elementem regulującym w przyldze okiennej. Dzięki precyzyjnej technice przegubu obrotowego klap regulacyjnych następuje precyzyjna regulacja przepływu powietrza, która reaguje na delikatne ruchy powietrza. Przy wzmożonym wietrze przepływ powietrza przez klapy regulacyjne arimeo classic T jest w sposób znacznie uszczelniający ograniczany, co pozwala efektywnie uniknąć przeciągów i strat energii.

Montaż

arimeo classic T Montażarimeo classic T montuje się w górnej części ościeżnicy. w tym celu należy w stopniowanej przyldze wyfrezować przestrzeń montażowa dla arimeo oraz wyfrezować zewnętrzną szczelinę prowadzenia powietrza. Napływ powietrza do pomieszczenia następuje poprzez odcinki, w kórych zgodnie z instrukcja montażu zostały wycięte fragmenty uszczelki przylgowej.

Do okien drewnianych można zastosować arimeo classic T w niżej przedstawionych liczba i wariantach montażowych. Wybór wariantu montażowego zależy w pierwszej kolejności od wymaganej ilości powietrza.

Instrukcja montażu arimeo CT

Parametry użytkowe arimeo CT do okien drewnianych

arimeo classic T jest produktem zbadanym przez Instytut ift w Rosenheim. Parametry użytkowe zawarte są w poniższych przeglądzach…

Przegląd badań dot. przepływu powietrza arimeo CT Przegląd badań dźwiękoszczelność arimeo CT

…względnie w następujących raportach z badań. Parametry użytkowe udostępniamy do wglądu i ściągnięcia na stronie internetowej Instytutu ift Rosenheim www.ift-geprüft.de za pomocą kodu zamieszczonego z zamieszczonej na dole pieczęci.

 

Poniżej zbadane warianty montażu arimeo classic T arimeo w oknie drewnianym.

single acoustic

arimeo classic T wariant montażu single acoustic
arimeo classic T Parametry użytkowe single acoustic

single

arimeo classic T wariant montażu single
arimeo classic T Parametry użytkowe single

double

arimeo classic T wariant montażu double
arimeo classic T Parametry użytkowe double

double 68

arimeo classic T wariant montażu double 68
arimeo classic T Parametry użytkowe double 68

Kompatybilne systemy okien

arimeo classic T może zostać zamontowany zarówno w nowych oknach w fabrykach okien jak i w oknach już osadzonych. Można go stosować we wszystkich popularnych systemach z przylgą stopniową od IV 68.

Tekst przetargu

arimeo classic T do okien drewnianych

Pobierania jako .doc

Decentralny wrębowy nawiewnik okienny do okien drewnianych z wyłącznie automatyczną regulacją natężenia przepływu przez klapy regulacyjne i z niezależnym od okuć montażem w górnej ościeżnicy wzgl. ślemienia. Montaż niewidoczny w przyldze okiennej. Konieczne frezowanie w przyldze okiennej. Mocowanie nawiewnika 3 śrubami.

Przy zamkniętym oknie nawiewnik jest niewidoczny. Nie ma obsługowych elementów i dodatkowo umieszczonych widocznych elementów nawiewnika.

Należy przedłożyć poniższe potwierdzenia, sporządzone przez notyfikowane jednostki badawcze:

  • Przepuszczalność powietrza z krzywą charakterystyczną natężenia przepływu powietrza według DIN EN 13141-1
  • Szczelność przed ulewnym deszczem według DIN EN 12208 w połączeniu z DIN EN 1027
  • Wartość izolacji akustycznej Rw według EN ISO 10140-2, określona według EN ISO 717-1

Oferowany produkt: arimeo classic T

Ilość:____________________

Jednostka:____________________

Cena detaliczna:_______________________

Cena ogółem:_______________________