arimeo - nová éra okenních větracích klapek nezávislých na kování

arimeo classic je dalším stupněm důsledného vývoje konvenčních okenních větracích klapek ke splnění současných požadavků na jejich výkonnost. S přesnou technikou a kompaktností začíná nová éra okenních větracích klapek.

I při velkém množství vzduchu neviditelné a samoregulační

Představte si ve svém bytě toto: Máte v okně malé, neviditelné komponenty, které zcela samostatně regulují výměnu vzduchu. Konvenční okenní větrací klapky, které dlouho splňovaly toto přání nenápadnosti, dnes narážejí na meze svého výkonu, protože požadavky na množství přiváděného vzduchu vzduchu rostou. S přídavnými ventilátory mimo okenní rám lze sice tato množství vzduchu realizovat, ale takové ventilátory bývají zpravidla nápadné a uživatel bytu je musí obsluhovat.

arimeo classic S Fensterfalzlüfter immer oben positioniert und unsichtbarVe věku zvýšených nároků na větrání se obnovuje původní kouzlo nenápadnosti díky výrobkům arimeo classic. Díky mimořádně kompaktní konstrukci lze do okna nenápadně integrovat vyšší počet samoregulačních ventilačních systémů. Když je okno zavřené, není nic vidět a díky jejich umístění je ani necítíte.

Nastavení polohy bez ohledu na okenní kování

Okenní větrací klapky se v konstrukčním prostoru montují mezi křídlo a rám okna. Montují se na okně tak vysoko, že z výměny vzduchu prakticky nic necítíte. V tomto konstrukčním prostoru je pro konvenční větrací klapky příliš málo místa, protože jim překážejí díly kování. Tento problém s místem staví výrobce oken před velmi obtížný problém, protože dnes je většinou potřeba velký počet okenních větracích klapek. To je při výrobě oken doprovázeno velkou ztrátou času a v mnoha případech již ani není vhodná integrace možná.

arimeo classic S Okenní větrací klapky bez ohledu na okenní kováníTento problém účinně řeší systém arimeo. Větrací klapku lze namontovat do dřevěných a plastových oken bez ohledu na okenní kování vždy na ideální místo. arimeo classic S (do plastových oken) se například instaluje místo těsnění okenního křídla. Díky precizní technologii plastových kloubů je tak kompaktní jako těsnění, a proto s okenním kováním nijak nekoliduje.

Precizní regulace proudu vzduchu

Při větrání záleží na správné rovnováze. Jedině tak zůstane vítr a nepříznivé počasí venku a komfortní klima uvnitř budovy.

arimeo classic S okenní větrací klapky precizní regulace proudu vzduchuTechnologie plastových kloubů výrobku arimeo classic S (do plastových oken) zajišťuje díky moderním materiálům vysokou přesnost. Systém arimeo je vybaven citlivou regulací proudu vzduchu, která automaticky reaguje i na nesmírně jemné pohyby vzduchu. Při silném větru nastaví arimeo přesně požadovanou těsnost. Za běžných povětrnostních podmínek propouští systém arimeo do bytu naproti tomu potřebné množství čerstvého vzduchu.

arimeo classic T dokonale vymezené proudění vzduchuV dřevěných oknech pracuje systém arimeo classic T na stejném principu. Zde zajišťuje přesnost otočný kloub ovládaný na principu gravitační síly. Takto dokonale vymezené proudění vzduchu systémem arimeo classic T chrání na nejvyšší úrovni. Uvedený systém brání za silnějšího větru účinně projevům průvanu.

Okenní větrací klapka, která přesvědčí svou jednoduchostí

Dobrá řešení nemusí být složitá. Aby bylo možné realizovat uživatelsky nezávislou výměnu vzduchu, systém arimeo classic S se upevňuje namísto těsnění okenních křídel. Vysoce kvalitní technika zajištění větrací klapky přináší stabilní uchycení v těsnicí drážce okna.

Díky této jednoduchosti odpadá ve srovnání s řadou konvenčních okenních větracích klapek mnoho náročných pracovních kroků – například předvrtání, zašroubování a ohled na kování.

arimeo-classic-S-nacvaknout-misto-tesneni-hotovo

Se systémem arimeo classic S se navíc výrazně zjednodušuje integrace okenní větrací klapky ve výrobě oken, protože se arimeo jednoduše usadí do křídla okna namísto těsnění. Vyrovnávat polohu se součástmi v rámu okna není třeba. Tím odpadá nutnost dalších pracovních kroků na zasklívací lince. To znamená ohromné úspory času a nákladů, protože zasklívací linka bývá zpravidla největší překážkou celé výroby oken.

Nacvaknout místo těsnění. Hotovo.